• rabat -10% kod: Wiosna 🌼
  • Wysyłka gratis Gwarancja i Certyfikat Zwrot do 30 dni Bezpłatna korekta rozmiaru Raty

Oferujemy możliwość wykonania pierścionka z wybranym kamieniem szlachetnym (po wcześniejszym ustaleniu dostępności), w każdym kolorze kruszcu i dowolnym rozmiarze. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, poprzez e-mail czy telefonicznie a odpowiemy na wszystkie pytania.

 Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Rozmiar pierścionka to wewnętrzna wartość jego obwodu. Po czym poznać, że rozmiar pierścionka jest odpowiedni?

- Jeśli pierścionek wchodzi na palec z nienaturalnym wysiłkiem - rozmiar jest zbyt mały.

- Jeśli pierścionek zsuwa się z palca przy potrząsaniu dłonią - wybrany rozmiar jest za duży.

- Pierścionek powinien być wygodny i nie przeszkadzać osobie, która go nosi.

- Latem palce puchną, a tym samym zwiększają swój rozmiar. Zimą rozmiar palca jest mniejszy.

Jeśli masz wątpliwości co do rozmiaru pierścionka możesz zamówić bezpłatną miarkę za pomocą formularza kontaktowego w zakładce kontakt. Wybierz temat wiadomości bezpłatna miarka a w treści podaj adres, na który wysłać miarkę. Innym "domowym" sposobem zmierzenia rozmiaru pierścionka jest pomiar jego średnicy suwmiarką w kilku miejscach i uśrednienie wyniku. Średnice można przeliczyć na wartość obwodu za pomocą tabeli rozmiarów, którą znajdziesz tutaj.

 Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Zgodnie z tradycją pierścionek zaręczynowy nosimy na palcu serdecznym prawej dłoni. Starożytni Grecy wierzyli, że w palcu tym początek ma żyła prowadząca do serca. Nazywa się ją Vena Amoris, czyli żyłą miłości.

W ofercie sklepu internetowego pierscionek.pl znajdziesz wymarzony pierścionek z żółtego, białego, różowego złota, z naturalnymi kamieniami szlachetnymi: pierścionek z brylantem, pierścionek z akwamarynem, pierścionek z szafirem, pierścionek z tanzanitem, pierścionek z topazem, pierścionek z rubinem, pierścionek z ametystem, pierścionek ze szmaragdem, pierścionek z cytrynem, pierścionek z moissanitem, pierścionek z morganitem. Gwarantujemy jednorazową bezpłatną korektę rozmiaru. Pierścionki ozdobione kamieniami szlachetnymi posiadają Certyfikat Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego poświadczający ich autentyczność i jakość. Każdy pierścionek pakowany jest w piękne ozdobne opakowanie. Nasze pierścionki sprawdzą się doskonale jako ten jedyny pierścionek zaręczynowy lub jako dodatek do codziennej stylizacji każdej kobiety.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Zdecydowanie największą popularnością w jubilerstwie cieszą się brylanty: okrągłe, oszlifowane diamenty. Szlif wydobywa z nich to co najpiękniejsze, dlatego cena brylantów zawsze jest wyższa od ceny diamentów. Diament to bardzo rzadki minerał, najtwardszy ze wszystkich znanych w przyrodzie. Odpowiednio oszlifowane diamenty oślepiają blaskiem. Równe fasety idealnie załamują i odbijają promienie światła, tworząc z biżuterii iskrzący dodatek do uroku każdej kobiety.

Podstawą wyceny brylantów jest ich masa, czystość, barwa i szlif. Jest to tzw. zasada 4C. Skrót pochodzi z języka angielskiego i oznacza: carat (masa karatowa), clarity (czystość), color (barwa), cut (szlif). Stosowane przez nas brylanty są wyłącznie o bardzo wysokiej czystości z przedziału od VS1 do SI1, podczas gdy większość producentów stosuje brylanty o przeciętnej czystości SI2 lub nawet P1 i gorszej. Barwa brylantów w naszych pierścionkach to co najmniej G, co oznacza śnieżnobiały kolor kamienia, nie wpadający w żółty. Decydując się na zakup brylantu, należy zwrócić uwagę, czy posiada on specjalną certyfikację instytucji gemmologicznej, która jest gwarancją jego jakości. Każdy pierścionek z brylantem zakupiony w sklepie internetowym Twój Pierścionek, posiada certyfikat gwarantujący jego autentyczność.

Dodatkowe informacje na temat wyceny brylantów znajdziesz tutaj.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafir - kamień szlachetny o niebieskiej barwie, choć może przyjmować też różne odcienie wpadające w zieleń, fiolet czy pomarańcz. Największe złoża Szafirów znajdują się na Sri Lance, w Kambodży, Indiach, Birmie, Australii, Tajlandii, Madagaskarze, Stanach Zjednoczonych. Szafir odtruwa myśli, pomaga uzyskać równowagę duchową, leczy wiele schorzeń cywilizacyjnych i przedłuża życie swojego właściciela. Jeden z najpiękniejszych kamieni szlachetnych, któremu przypisuje się niezwykłą magię.

Pierścionek zaręczynowy z rubinem

Rubin to kamień obfitości i dynamizmu nazywany „krwią z serca Matki Ziemi”. Minerał, który oddziałuje na wiele sfer życia równocześnie. Dodaje energii, chęci działania, odbudowuje wiarę i optymizm. Ze względu na swój charakterystyczny czerwony kolor uważany jest za kamień namiętności i miłości. Nazwa kamienia pochodzi od jego koloru. Jego barwa waha się od jasnej czerwieni, do głębokiej, wpadającej w fiolet.

Tuż obok Szafiru, Rubin jest najtwardszym minerałem, zaraz po diamencie. Rubin pochodzi z rodziny tlenków i jest bardzo rzadką czerwoną odmianą Korundu. Najcenniejsze kryształy pochodzą z Birmy, Indii i Sri Lanki.

Podobno osoba obdarowana pierścionkiem z rubinem od razu zakocha się w tym, kto go jej podarował. Kto jest gotowy na miłość?

Pierścionek zaręczynowy z topazem

Topaz to kamień należący do grupy krzemianów. Jego nazwa pochodzi od wyspy, na której został odnaleziony po raz pierwszy - Topazos (aktualnie Wyspa Świętego Jana). Informacje o topazie pojawiają się w Biblii i w wielu legendach, co sugeruje, że Topaz od dawna uważany był za kamień wyjątkowy. Może on przyjmować kolor bezbarwny lub czarować nas odcieniami żółci, różu czy błękitu. Topaz złoty działa niczym akumulator - napełnia mocą swojego właściciela, Topaz niebieski dodaje odwagi i pewności siebie.

Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem

Tanzanit to kamień który uwielbiała Elizabeth Taylor i który występuje tylko w jednym miejscu na Ziemii - Tanzanii. Został wydobyty po raz pierwszy w 1967 roku i było to jedno z większych odkryć gemmologicznych XX wieku. Tanzanit jest 1000 krotnie rzadszy od diamentu, a jego złoża – według prognoz – wyczerpią się za około 15 lat. Występuje w unikatowym, niebieskim kolorze o fioletowym połysku, przypominającym aurę. Barwa kamienia różni się w zależności od tego, pod jakim kątem na niego patrzymy. Kolor może wpadać w niebieski, fioletowy, jasnożółty, a nawet zielony. Kolor zmienia się także w zależności od światła. W świetle dziennym niebieski, w sztucznym: fioletowy. Jest to zjawisko, które podnosi wartość kamienia - trichroizm.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Szmaragd - zielony klejnot postrzegany w starożytnym Rzymie jako symbol nadziei i miłości. Odmiana Berylu, niezwykły kamień szlachetny w kolorze głębokiej zieleni. Ich cechą szczególną są wrostki i kanaliki, pomocne w odróżnianiu Szmaragdu od innych kamieni. Szmaragdy mają zdrowotne oddziaływanie, a oprócz tego wpływają na psychikę, pomagają uzyskać wewnętrzną równowagę.

Pierścionek zaręczynowy z ametystem

Ametyst to jedna z najpiękniejszych odmian kwarcu, występująca w wielu odcieniach fioletu – od ciemnego do wrzosowego. Swoją piękną barwę zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Ametyst to kamień harmonii i relaksu. Przywraca równowagę, przynosi spokój i uwalnia od negatywnych myśli.